Czcionka: A- A A+

„Lokalna akademia aktywności”

Termin realizacji: 01.01.2010 - 30.06.2010
Cel projektu: Zwiększenie uczestnictwa mieszkańców Koczerg i Lasek w życiu społecznym swoich miejscowości oraz rozwój lokalnych inicjatyw na rzecz rozwiązywania problemów społecznych.
Zakres projektu: W ramach projektu organizowano spotkania tematyczne na zaproponowane przez mieszkańców tematy, a wśród nich: dawne obrzędy na wsi, tradycyjne obrzędy wielkanocne, zapomniane wyroby dawnej wsi, historia miejscowości, formy aktywności i samoorganizacji społeczności lokalnej,  finansowanie rozwoju obszarów wiejskich, piosenki i przyśpiewki naszych dziadków oraz historia małych ojczyzn. W godzinach popołudniowych przeprowadzono po 5 spotkań w każdej miejscowości. Spotkania tematyczne odbywały się od lutego do maja, w OSP w Laskach i Koczergach i cieszyły się dużym zainteresowaniem, łącznie wzięło w nich udział ponad 100 osób.
Kolejnym działaniem realizowanym w projekcie były warsztaty kulinarne „Kuchnia naszych babć”. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się w jaki sposób należy przygotować tradycyjne, staropolskie potrawy. Na tematy szkoleń składały się: pierogi, staropolska Wielkanoc, ziemniaki, potrawy z drobiu, bułki drożdżowe i ciasta, zupy, potrawy z warzywami, ryby, potrawy mięsne i ciasta. Zajęcia trwały od marca do maja i objęły 14 spotkań (7 w każdej miejscowości).
Oficjalne podsumowanie projektu odbyło się w Laskach 13 czerwca 2010. Na zorganizowany festyn przybyły tłumy mieszkańców, aby podziwiać wyroby prezentowane przez uczestników warsztatów kulinarnych
Wartość projektu / kwota dofinansowania: 47 620,00 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Społeczny Program Operacyjny Kapitał Ludzki2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji

KOLEKTORY SŁONECZNE

kolektory-słoneczne

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

E-Inclusion


logo wykluczenie

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss