Czcionka: A- A A+

Ułatwienia w rozliczaniu dochodów osób fizycznych za 2016 r.

     Naczelnik Urzędu Skarbowego w Parczewie informuje, że wprowadzono nową prostą formę rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Wystarczy przesłać do właściwego urzędu skarbowego PIT-WZ, czyli wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego. W tym formularzu podatnik przekazuje urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.
Urząd skarbowy na podstawie danych z wniosku PIT-WZ oraz posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych samodzielnie przygotuje zeznanie podatkowe.
     Wniosek o sporządzenie zeznania można złożyć wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego lub systemu e-Deklaracje, udostępnionych przez Ministerstwo Finansów również za pośrednictwem bankowości elektronicznej PKO BP, BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Polbank.
Wniosek dotyczący dochodów za 2016 r., można składać między 15 marca a 18 kwietnia 2017 r.
     Emeryci i renciści, którzy otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku PIT-40A i chcą przekazać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego nie muszą już składać zeznania podatkowego, wystarczy złożenie krótkiego formularza PIT-OP, a wtedy urząd skarbowy przekaże wybranej organizacji 1% podatku. W oświadczeniu PIT-OP oprócz swoich danych osobowych należy podać nr KRS organizacji pożytku publicznego i ewentualnie cel szczegółowy 1%.
     PIT-OP można złożyć elektronicznie, przy użyciu dostępnego na Portalu Podatkowym formularza online, formularza interaktywnego, aplikacji e-Deklaracje Desktop, a także za pośrednictwem bankowości internetowej oraz papierowo w urzędzie skarbowym.

KOLEKTORY SŁONECZNE

kolektory-słoneczne

Rewitalizacja

logo re

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

Wirtualny spacer

wirtualny spacer

SIP Parczew

logo-sip-przyjaznyparczewski

EPUAP - elektroniczny urząd


epuap-1.png

Wilczym tropem

tropem wilczym

E-Inclusion


logo wykluczenie

ISO 9001:2008

LOGO IQNet
LOGO CSQ

Fundusze unijne

kapital

infrastruktura

prow

regionalny

HOTSPOT


rssp

MULTIMEDIA

Odwiedza nas 239 gości oraz 1 użytkownik.

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss