Czcionka: A- A A+

Prezydent RP w „królewskim mieście Parczew”

A.Duda 1 268     Dzień 16 maja 2017 roku na trwałe zapisze się w historii Parczewa. W tym dniu nasze miasto odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzej Duda. Jest On pierwszym prezydentem, który gościł w Parczewie, tym bardziej cieszymy się, że przyjął zaproszenie Burmistrza Parczewa Pawła Kędrackiego i odwiedził, jak sam zaznaczył „królewskie miasto Parczew”.
     Pan Prezydent niewątpliwie był wyczekiwanym gościem, o czym świadczy ogromna liczba mieszkańców zebranych nie tylko na miejscu planowanego spotkania z Prezydentem, ale też oczekujących na niego w miejscu lądowania prezydenckiego helikoptera. Po przylocie do Parczewa Prezydent pierwsze kroki skierował do Bazyliki Mniejszej. Następnie, w budynku Urzędu Miejskiego, spotkał się z Burmistrzem Parczewa.
     Plac naprzeciwko Urzędu Miejskiego był wypełniony mieszkańcami trzymającymi w dłoniach biało-czerwone chorągiewki. Prezydent wygłosił przemówienie, przerywane gromkimi brawami zebranych, w którym nawiązywał do historii Parczewa jak i aktualnej sytuacji miasta. Dodatkowo miłym akcentem było to, że w tym dniu Pan Prezydent obchodził swoje urodziny oraz imieniny. Jesteśmy zaszczyceni, że w tym szczególnym dniu był z mieszkańcami Parczewa i przyjął od nich serdeczne życzenia oraz gorące Sto lat.
     Prezydent był blisko mieszkańców Parczewa: indywidualnie rozmawiał, wspólnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.
     Ten ważny dzień celebrowali razem z nami znakomici goście w tym Pan Minister Paweł Soloch - Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz jego zastępca Dariusz Gwizdała, Senator RP Grzegorz Bierecki, Poseł na Sejm RP Janusz Szewczak, Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, Poseł na Sejm RP Marcin Duszek, Wojewoda Lubelski- Robert Gmitruczuk, Radny Sejmiku Woj. Lubelskiego Jerzy Szwaj, Radny Sejmiku Woj. Lubelskiego Czesław Sudewicz oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z regionu.
     Burmistrz Parczewa pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom oraz służbom, które zaangażowały sie w organizację wizyty Prezydenta RP w naszym mieście. Szczególne podziękowania kieruje do pracowników Urzędu Miejskiego, policji oraz straży pożarnej.

Autorem zdjęć jest Pan Zbigniew Słowik /fotoslowik.pl

Fotorelacja

KOLEKTORY SŁONECZNE

kolektory-słoneczne

Rewitalizacja

logo re

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

Wirtualny spacer

wirtualny spacer

SIP Parczew

logo-sip-przyjaznyparczewski

Karta Dużej Rodziny

smal kdr parczew

EPUAP - elektroniczny urząd


epuap-1.png

Wilczym tropem

tropem wilczym

E-Inclusion


logo wykluczenie

ISO 9001:2008

LOGO IQNet
LOGO CSQ

Fundusze unijne

kapital

infrastruktura

prow

regionalny

HOTSPOT


rssp

MULTIMEDIA

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss